Sten Põldsamm

”Ninakinnisus ja minu nimi vist käivad käsikäes. Vähemalt varasemalt. Lapsest peale on mul olnud viltune ninavahesein ning aastaid olin ma nii öelda suu kaudu hingaja. Lapsena ma selles mingit probleemi ei täheldanud või ignoreerisin, aga täiskasvanuna hakkasin märkama muutuseid, mis pikapeale hakkasid tõsiselt märkamatuks jääma. Olen ametilt treener ning paratamatult huvi inimkeha vastu on suur ja niisiis sattusin peale materjalile, mis tõstis esile eluaegse suu kaudu hingamise tagajärjed. Mida ma ka materjali läbi lugedes enda peal juba märkasin. Esiteks muutub inimese näostruktuur ovaalsemaks (kaob tugev mehelik lõuajoon ning nägu muutub piklikuks), teiseks on rühihäired (pea kaldub ette), sporti tehes ainult läbi suu hingates me koormame oluliselt rohkem oma närvisüsteemi ning südant ja muidugi läbi suu hingates me ei filtreeri õhku. Tagajärgi on veel, kuid neid ma märkasin enda peal. 

Järgmiseks panin aja operatsioonile ja olukord muutus 20% paremaks, kuid sporti tehes ja magades ma magasin ikka läbi suu (kaasa arvatud norskamine). Uuele operatsioonile minna ma ei tahtnud ja siis pöördusin võimalikke ärritustele, mis võivad keskkonnast ja toidust pärineda. Proovisin erinevaid toidugruppe elimineerivaid söömisharjumusi ja ei märganud midagi. Seejärel parandasin kodus õhukvaliteeti ja probleem läks 5% jälle paremaks, kuid täielikult ei paranenud. Kuniks…olin kokkupuutunud ninavaheseina operatsiooni järgselt soolavee loputusega ning kogu protsess oli tüütu, võttis palju aega ja süstalt toppida ninna mitu korda päevas oli ka ebamugav. Kuid siis hakkas silma uudne lahendus Capsteri näol. Nagu kõigi harjumustega siis andsin Capsterile võimaluse vähemalt ühe kuu pikkune püsikorralduse kogus ära kasutada. Märkamatult oli Capsteriga nina loputamine minu igapäevane hommikurutiini osa ning võin öelda, et pole ühtegi päeva vahele jäänud aasta aja jooksul. See on nagu hammaste pesemine, mille vahele jätmine tundub mõeldamatu. 

Capsterit on ülimalt kerge ja mugav kasutada. Kaasasolev õpetusvideo on samuti lihtne, lühike ja informatiivne. Kuna Capster on piisavalt väike, siis võtan otsiku ja lahused alati ka reisile kaasa, isegi kui kuhugi soojemasse kohta reisin. Lisaks meeldib taaskasutus, sest pole vaja iga kuu uut otsikut osta, vaid maksad ainult lahuste eest ja naudid puhast, töötavat nina ülejäänud kuu. 

Minevikus häiris mind just ninaloputuse protsessi kompleksus. Kõik osad tuli eraldi osta ja kui otsa sai, siis pidin jälle apteeki minema ja ükshaaval komponendid ostma. Capster võtab sellise probleemi täielikult laualt ära. Mul on stardipakiga ostetud otsik, vajadusel ostan paari kuu jooksul uue veepudeli ja uued lahused tuuakse postkasti iga kuu. Lisaks ei ole vaja meeletut meelekindlust, et see otsik endale ninna toppida. Isegi elukaaslane kasutab, kui tal on mõni külmetus kallal või kui tunneb et on koristades natuke tolmu ninna tõmmanud ja seni pole kuulnud, et kogu loputusprotsess kuidagi ebamugav või vastik oleks. Enda külmetuste ajal käib mul Capsteri lahus 2-4X päevas läbi ja vahe on märgatav. Kui eelnevad külmetused olid sellised, et nohu tõttu oli võimatu magama jääda siis hetkel selline probleem on minu jaoks mõeldamatu

Kokkuvõttes soovitan kõigile Capsterit. Esiteks kogu protsess on tehtud nii lihtsaks kasutajale, kui võimalik. Teiseks oleks mõistlik kas või paar korda nädalas oma nina loputada, kui elada linnas, kus meie õhukvaliteet ei ole kõige parem. Kolmandaks on väga taskukohane maksumus. Lisaks mulle, kui püsitellijale pakub suurt väärtust ka igakuise lahuste pakendi sees olev informatiivne uudiskiri, mida ma alati huviga ootan.”