Korduma kippuvad küsimused

Capster ja nina loputamine

 • Mida kujutab endast efektiivne nina loputamine?

  Efektiivne nina loputamine on lihtne ja mugav tegevus, kus suur kogus (vähemalt 250 ml) soolalahust liigub väikese survega ühest ninasõõrmest sisse ning teisest välja. Tegevust tuleb korrata mõlema nina poolega.

 • Milleks suuremahuline nina loputamine üldse vajalik on?

  Suuremahuline nina loputamine aitab puhastada ninakoopad ärritavatest teguritest nagu tolm, pisikud, koorikud, allergeenid, liigne nohu ning on niisutava toimega. Tänu sellele aitab suuremahuline nina loputamine leevendada kroonilise, allergilise ja külmetusest tingitud nohu sümptomeid, tõstes märgatavalt elukvaliteeti.

 • Kas Capsteri ninaloputusseadmel on olemas ka oma spetsiaalne pudel?

  Capsteril ei ole enda spetsiaalset pudelit väga lihtsalt põhjusel. Meie eesmärk oli turule tuua kompaktne ja mugav ninaloputusseade, mis ühilduks iga tavalise (loe: standardsete mõõtmetega) 500 ml plastik pudeliga.

  Tänu sellele ei ole seadme kasutaja seotud pidevalt ühe konkreetse loputusanumaga, vaid saab Capsterit mugavalt kaasas kanda ning leida vajadusel sobiva pudeli.

 • Kui tihti võib Capsterit kasutada?

  Capsterit võite julgelt kasutada 3-6 korda päevas või vastavalt arsti soovitusele. Oluline on, et üks loputuskord oleks vähemalt 500 ml.

 • Appi, mul läks vesi kõrva, mis nüüd saab?

  Ole mureta, kõik on korras. Kui loputuslahus satub kõrva, siis see väljub sealt mõne päeva möödudes. Protsessi kiirendamiseks võib kasutada ka erinevaid tursealandajaid (nt. Sudafedi tablette).

  Selleks, et vältida lahuse sattumist kõrva, kurku või nina kõrvalkoobastesse, tuleb nina loputamisel pöörata tähelepanu, et:

  • pudelile ei avaldataks liiga tugevat survet;
  • suu oleks lahti ning hingatakse rahulikult läbi suu;
  • nina ei oleks väga kinni (võib nina loputada, aga alustada tuleks tegevust ettevaatlikult).
 • Mille poolest erineb Capster ninaloputuskannudest?

  Nina loputamiseks on saadaval palju erinevaid meditsiiniseadmeid. Üheks populaarsemaks tüübiks on Idamaade kultuurist alguse saanud erinevad ninaloputuskannud.

  Mis siis ikkagi teeb kannust kannu ja Capsterist Capsteri ehk mille poolest kaks justkui ühte ja sama tegevust võimaldavat toodet teineteisest erinevad?

  Ninaloputuskannud on tooted, millega gravitatsiooni mõjul suunatakse loputusvedelik ühest ninasõõrmest sisse ja teisest välja. Vastavalt meditsiinikirjandusele (1,2,3) vajab efektiivne loputus piisavat survet (madalat positiivset survet), mis aitaks ninakäigud korralikult puhastada, mida gravitatsioonipõhised ninakannud ei võimalda.

  Madala positiivse surve põhised seadmed nagu näiteks Capster, võimaldavad nina loputada ka turses ninaga, aidates lahusel jõuda ninakõrvalkoobastesse.

  Capster on koostöös Eesti kõrva-nina-kurguarstidega väljatöötatud ninaloputusseade, mis loputab sinu nina ja nina kõrvalkoopad korraga 500 ml soolalahusega, pakkudes aastateks efektiivset ja teaduspõhist sümptomite leevendust kroonilisele, allergilisele ja külmetusest tingitud nohule.

  Jättes sümptomite leevenduseks olulise efektiivsuse kõrvale, siis erineb Capster ninaloputuskannudest ka kasutusmugavuse ja suuruse poolest. Capster mahub taskusse ja see on toodetud pehmest meditsiinilisest silikoonist, mida saab keeta steriliseerimise eesmärgil.

  Lisaks sellele ühildub Capster iga tavaliste 500 ml plastikpudelitega ning toote sees olevad õhu- ja vedelikuvoolu reguleerivad mehhanismid muudavad loputuse eriti mugavaks ja turvaliseks tegevuseks.

 • Kas suure kogusega nina loputamine on sobilik ka beebidele ja väikelastele?

  Kõrva-nina-kurguarstide sõnul sobib Capster suuremamahulisteks ninaloputusteks siis, kui laps suudab juba ise või vanema abiga nuusata (üldiselt on see alates 3-ndast eluaastast).

  Lisaks on oluline, et laps teeks kogu nina loputamise ajal lapsevanemaga koostööd, suudaks hoida suu lahti, hingaks rahulikult läbi suu ning hoiduks “kramplikust” olekust.

  Vägisi nina loputada ei ole mõtet, kuna vastasel juhul tekib oht, et lahus satub nina kõrvalkanalitesse, mis tekitab kõrvades ja/või otsmikus ebamugavustunnet või valu.

Püsitellimused

 • Mida kujutab endast püsitellimus?

  Püsitellimuse vormistamisel saad meie stardipakiga kõik vajaliku, et sõltuvat loputamiste tihedusest, 2-4 nädalat muretult nina loputada. See on hea aeg, et Capsterit testida ja mõista, et see annab sulle leevenduse, mida otsisid.

  Stardipakk maksab 29.95 € ja see sisaldab Capsteri seadet ning 40 ninaloputussegu, mis saadetakse sinu valitud pakiautomaati. Püsitellimusega liitudes pead valima, kui tihti nina soovid loputada. Selle info alusel saadame esimese püsitellimusümbriku sinu postkasti 15 kuni 25 päeva pärast, et ninaloputussegu kunagi otsa ei saaks. Edaspidi jõuavadki püsitellimusümbrikud sinu postkasti 1 või 2 kuu tagant. Pärast püsitellimusega liitumist saad sa seda alati lihtsasti muuta või tühistada.

 • Kas ma saan hakata püsitellijaks, kui mul on juba Capster olemas?

  Püsitellimusega liitumiseks on kaks varianti – koos stardipakiga, kus sees on Capsteri seade ja ilma stardipakita, mis tähendab, et sinuni hakkavadki jõudma vaid ninaloputussegud. Kui sul on Capsteri seade olemas, kliki püsitellimusega liitumisel nupule “Mul on juba Capster” ning sinu postkasti hakkavad saabuma vaid ninaloputussegud. Capsteri seadme eest sinult raha ei võeta.

 • Kuidas ma püsitellimuse pakette muudan?

  Püsitellimuse muutmiseks logi oma kasutajaga sisse, vali vasakust menüüst Püsitellimused ja tühista praegune püsitellimus. Seejärel vali vastavalt soovile uus.

 • Kuidas ma püsitellimuse katkestan?

  Püsitellimuse katkestamiseks logi oma kasutajaga sisse, vali vasakust menüüst Püsitellimused ja tühista praegune püsitellimus.

 • Kas toodete tellimiseks peab hakkama püsitellijaks?

  Ei, toodete tellimiseks ei pea hakkama püsitellijaks. Kui eelistad oma tooteid tellida just siis, kui vajadust näed, siis saad seda teha Tooted lehel. Püsitellimuse vormistamine pakub sulle aga palju soodsamaid hindu. Samuti puudub püsitellijatel postikulu. Nii saad ninaloputustelt säästa 29% ja enamgi.

Hea enesetunne juba täna!

Telli Capsteri stardipakk koos püsitellimusega vaid €29.95 eest!

Stardipakis ootab sind:

 • 1x Capster ninaloputusseade
 • 40x ninaloputussegu
 • 500 ml pudelivesi
 • TASUTA TRANSPORT
TELLI KOHE

Säästa stardipakiga rohkem kui 17%

Esimene makse vaid 29.95 €

Stardipakis sisalduvate toodete tavahind 36.45 €